Cape Fear Flyers Invitational – 05/28/2016
Ashley High School, Wilmington, NC

8 & Under Girls Long Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Alani David On Track Running Clu 9-02.00 10
2 Danner Harrison Cape Fear Flyers 8-03.50 8
3 Jadyn Farrar Triangle Champions 8-02.25 6
4 Chandler Zile On Track Running Clu 6-00.25 5
5 Kylie Brock Cape Fear Flyers 6-00.00 4
6 Lily McKee Cape Fear Flyers 5-06.50 3
7 Mia Medlin Cape Fear Flyers 5-06.00 2
8 Kaydee Acome Cape Fear Flyers 5-05.00 1

8 & Under Boys Long Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Gregor Brock Cape Fear Flyers 8-11.25 10
2 Sammie Rogers On Track Running Clu 8-06.25 8
3 Jamar Pridgen Cape Fear Flyers 8-00.00 6
4 Maddox Ross Cape Fear Flyers 7-10.50 5
5 Julian Spike Cape Fear Flyers 7-00.25 4

9-10 Girls Long Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Genasis Perkins Cape Fear Flyers 13-06.00 10
2 Hannah Grace Cape Fear Flyers 10-06.00 8
3 Eva Grayson Davenport Cape Fear Flyers 9-04.00 6
4 Holly McKee Cape Fear Flyers 8-09.00 5
5 Sadie Hatchell Cape Fear Flyers 7-11.25 4
6 Ella Watkins Cape Fear Flyers 7-06.00
7 Liliana Bird Cape Fear Flyers 6-00.25

9-10 Boys Long Jump
====================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
——————————————————————–
1 Savon Hatchell On Track Running Clu 13-04.75 2 10
2 noah Zile On Track Running Clu 11-06.25 2 8
3 Preston Dillon Cape Fear Flyers 9-09.00 2 6
4 Durice Adamson On Track Running Clu 9-08.25 2 5
5 Ethan Zuege Cape Fear Flyers 9-02.25 2 4
6 Anthony Washington On Track Running Clu 8-09.75 1 3
7 Jack Reuter Cape Fear Flyers 8-07.75 1 2
8 Shane Engelmann Cape Fear Flyers 6-03.50 1 1

11-12 Girls Long Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Ama Baldwin On Track Running Clu 13-00.50 10
2 Sydney Smith Cape Fear Flyers 12-03.00 8
3 Martine Hayes Cape Fear Flyers 9-10.00 6

11-12 Boys Long Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Zacari Rogers On Track Running Clu 13-08.25 10
2 Vincent Anthony, Jr Triangle Champions 12-08.50 8
3 Jai Kei Taylor On Track Running Clu 12-06.00 6
4 Jack Perdue Cape Fear Flyers 12-00.00 5
5 Ethan Fay Cape Fear Flyers 11-03.00 4
6 Samuel Thomas, IV Triangle Champions 7-07.00 3

13-14 Girls Long Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Joslyn Gibson Cape Fear Flyers 10-00.00 10

13-14 Boys Long Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Matthew Swepson Triangle Champions 15-07.00 10
2 Anthony Muldrow Triangle Champions 13-09.25 8
3 David Hernandez Cape Fear Flyers 8-06.00 6

15-16 Girls Long Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Caitlyn Donovan Cape Fear Flyers 13-00.00 10
2 Madelyn Taylor Cape Fear Flyers 12-03.00 8

15-16 Boys Long Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Grant Grenyion Cape Fear Flyers 16-10.50 10
2 Kelvin Newkirk On Track Running Clu 15-04.00 8

17-18 Girls Long Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Kennedy Haney Cape Fear Flyers 14-08.00 10

17-18 Boys Long Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Jayhlen Washington Cape Fear Flyers 21-10.25 10
2 Corey Whaley Cape Fear Flyers 20-04.25 8
3 Zach Judon Cape Fear Flyers 16-10.25 6

11-12 Girls Discus Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Ava Toppin Cape Fear Flyers 72-01 10
2 Aneya Daye Triangle Champions 60-03 8
3 Nina Lynch Cape Fear Flyers 52-09 6
4 Nile Ames Triangle Champions 44-10 5
5 Janaya Farrar Triangle Champions 27-06 4

11-12 Boys Discus Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Carter Grace Cape Fear Flyers 45-02 10

13-14 Girls Discus Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–

13-14 Boys Discus Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Matthew Swepson Triangle Champions 88-05 10
2 Tucker Hand Cape Fear Flyers 78-11 8
3 Cameron Hall Cape Fear Flyers 46-04 6

15-16 Girls Discus Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Candace Swepson Triangle Champions 95-07 10

15-16 Boys Discus Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Hunter Ratcliff Cape Fear Flyers 72-05 10
2 Charlie Klappenbach Triangle Champions 56-05 8

17-18 Boys Discus Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Russell Corbett Cape Fear Flyers 141-00 10
2 Tyrone Watson Cape Fear Flyers 135-07 8

8 & Under Girls Turbo-Javelin
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Eva Lily Perry Cape Fear Flyers 21-07 10
2 Ashlynn Daye Triangle Champions 17-09 8
3 Lily McKee Cape Fear Flyers 17-07 6
4 Audrey Boyce Cape Fear Flyers 15-03 5
5 Kylie Brock Cape Fear Flyers 13-03 4
6 Jenna Engelmann Cape Fear Flyers 12-01 3

8 & Under Boys Turbo-Javelin
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Gregor Brock Cape Fear Flyers 52-03 10
2 Sammie Rogers On Track Running Clu 29-04 8
3 Kason Smith Triangle Champions 24-07 6
4 Xavier Arreola On Track Running Clu 10-00 5

9-10 Girls Turbo-Javelin
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Holly McKee Cape Fear Flyers 41-03 10
2 Emerie Shuggs PR sports track club 26-00 8
3 Alayna Paul Triangle Champions 25-06 6
4 Lauryn Gholston On Track Running Clu 21-05 5

9-10 Boys Turbo-Javelin
====================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
——————————————————————–
1 Caison Dial PR sports track club 42-09 2 10
2 Shane Engelmann Cape Fear Flyers 39-09 1 8
3 Anthony Washington On Track Running Clu 36-08 1 6
4 Ethan Zuege Cape Fear Flyers 33-01 2 5
5 Jack Reuter Cape Fear Flyers 33-00 1 4
6 Layth Monroe Cape Fear Flyers 31-06 2 3
7 Hector Arreola On Track Running Clu 28-07 1 2
8 David Gholston On Track Running Clu 26-00 2 1

11-12 Girls Turbo-Javelin
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Nile Ames Triangle Champions 53-04 10
2 Aneya Daye Triangle Champions 40-05 8
3 Ava Toppin Cape Fear Flyers 38-08 6
4 Janaya Farrar Triangle Champions 30-07 5

11-12 Boys Turbo-Javelin
====================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
——————————————————————–
1 Ethan Fay Cape Fear Flyers 68-07 2 10
2 Jai Kei Taylor On Track Running Clu 64-05 2 8
3 Zacari Rogers On Track Running Clu 64-03 1 6
4 Jamir Spatlin On Track Running Clu 60-07 2 5
5 Isaiah Perry Cape Fear Flyers 57-08 1 4
6 Preston Spike Cape Fear Flyers 45-01 2 3
7 Parker Bird Cape Fear Flyers 43-01 1 2
8 Caden Pierce Cape Fear Flyers 41-00 1 1
9 Dylan Zuege Cape Fear Flyers 19-07 2

8 & Under Girls Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Kylie Brock Cape Fear Flyers 9-05.00 10
2 Jenna Engelmann Cape Fear Flyers 6-06.00 8

8 & Under Boys Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Gregor Brock Cape Fear Flyers 17-10.50 10
2 Matthaus Rochleder Triangle Champions 15-10.00 8

9-10 Girls Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Alayna Paul Triangle Champions 16-05.00 10
2 Kendall Ross Triangle Champions 13-08.00 8

9-10 Boys Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Durice Adamson On Track Running Clu 15-02.00 10
2 Trey Medlin Cape Fear Flyers 13-04.00 8

11-12 Girls Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Ava Toppin Cape Fear Flyers 28-00.00 10
2 Aneya Daye Triangle Champions 24-00.00 8
3 Jaumyah Jenkins Triangle Champions 21-10.00 6
4 Nina Lynch Cape Fear Flyers 21-02.50 5
5 Nile Ames Triangle Champions 18-00.00 4
6 Janaya Farrar Triangle Champions 14-05.00 3

11-12 Boys Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Carter Grace Cape Fear Flyers 25-07.00 10
2 Kaylub Zamora On Track Running Clu 17-03.00 8
3 Dylan Zuege Cape Fear Flyers 10-07.00 6

13-14 Girls Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Lynda Garcia Cape Fear Flyers 21-00.00 10

13-14 Boys Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Matthew Swepson Triangle Champions 33-08.00 10
2 Tucker Hand Cape Fear Flyers 24-07.00 8
3 Gabriel Arreola On Track Running Clu 20-00.00 6

15-16 Girls Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Candace Swepson Triangle Champions 30-11.00 10

15-16 Boys Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Hunter Ratcliff Cape Fear Flyers 29-01.00 10
2 Charlie Klappenbach Triangle Champions 27-06.00 8

17-18 Boys Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Russell Corbett Cape Fear Flyers 51-00.00 10
2 Tyrone Watson Cape Fear Flyers 32-03.00 8

11-12 Boys 3000 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Bates Lancaster Cape Fear Flyers 12:08.87 10
2 Keegan Haraldson Without Limits Youth 12:21.68 8

11-12 Girls 3000 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Kaitlyn Obremski Without Limits Youth 12:16.58 10
2 Ava Arias Triangle Champions 12:49.03 8

13-14 Boys 3000 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Owen Thorndike Cape Fear Flyers 10:37.80 10
2 Zachary Knott Cape Fear Flyers 11:01.46 8
3 Luke Ward Cape Fear Flyers 11:42.44 6
4 Ethan Downey On Track Running Clu 11:42.94 5

13-14 Girls 3000 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Victoria Swepson Triangle Champions 11:05.29 10
2 Mary Yell Triangle Champions 11:18.39 8
3 Makayla Obremski Without Limits Youth 11:31.15 6
4 Paxton Chitty Cape Fear Flyers 12:02.29 5

17-18 Boys 3000 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Michal Swepson Triangle Champions 9:59.55 10

11-12 Boys 80 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Vincent Anthony, Jr Triangle Champions 14.41 10
2 Ethan Fay Cape Fear Flyers 16.04 8
3 Carter Grace Cape Fear Flyers 16.11 6
4 Cooper Hand Cape Fear Flyers 16.55 5
5 Bates Lancaster Cape Fear Flyers 17.72 4
6 Carter O’Donnell Cape Fear Flyers 19.18 3

11-12 Girls 80 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Katelynn Smith Triangle Champions 14.55 10
2 Sarah Martin Cape Fear Flyers 17.55 8
3 Jimena Garcia Cape Fear Flyers 18.94 6
4 Ava O’Donnell Cape Fear Flyers 20.15 5

13-14 Boys 100 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Cian Perry Cape Fear Flyers 19.56 10
2 Cameron Hall Cape Fear Flyers 22.77 8

13-14 Girls 100 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
DNF Victoria Dunston Triangle Champions NT

17-18 Boys 110 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Jayhlen Washington Cape Fear Flyers 14.53 10
2 Corey Whaley Cape Fear Flyers 16.75 8
3 Nathan Kinsey Cape Fear Flyers 17.13 6
4 Zach Judon Cape Fear Flyers 20.31 5

8 & Under Boys 800 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Matthaus Rochleder Triangle Champions 3:12.54 10
2 Sawyer Harrison Cape Fear Flyers 3:17.16 8
3 Maddox Ross Cape Fear Flyers 3:21.64 6
4 Landon Bentley On Track Running Clu 3:22.25 5

8 & Under Girls 800 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Danner Harrison Cape Fear Flyers 3:28.82 10
2 Sulema Arias Triangle Champions 3:31.17 8
3 Kaydee Acome Cape Fear Flyers 4:09.10 6
4 Lily McKee Cape Fear Flyers 4:09.14 5

9-10 Boys 800 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Hector Arreola On Track Running Clu 2:55.14 10
2 Jackson Norr Cape Fear Flyers 3:07.92 8
3 Preston Dillon Cape Fear Flyers 3:26.90 6
4 Jacob Zamora On Track Running Clu 3:34.73 5
5 Carson Etters Kids Run The Nation 3:46.59 4
6 Trey Medlin Cape Fear Flyers 4:04.47 3

9-10 Girls 800 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Ainsley Heath Without Limits Youth 3:12.60 10
2 Hannah Grace Cape Fear Flyers 3:17.30 8
3 Grace Ward PR sports track club 3:18.80 6
4 Holly McKee Cape Fear Flyers 3:22.41 5
5 Sadie Hatchell Cape Fear Flyers 3:22.96 4
6 Teryn Stanton PR sports track club 3:26.67 3
7 Camryn Steinhauer Kids Run The Nation 3:38.13 2

11-12 Boys 800 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Isaiah Perry Cape Fear Flyers 2:53.84 10
2 Jack Perdue Cape Fear Flyers 3:00.29 8
3 Knox Trask Kids Run The Nation 3:02.67 6
4 Christopher Stricklan PR sports track club 3:03.94 5
5 Kaylub Zamora On Track Running Clu 3:03.96 4
6 Parker Bird Cape Fear Flyers 3:41.98 3

11-12 Girls 800 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Caroline Yell Triangle Champions 2:42.89 10
2 Emma Iacono Triangle Champions 2:42.89 8
3 Kaitlyn Obremski Without Limits Youth 2:57.74 6
4 Sarah Martin Cape Fear Flyers 2:58.29 5
5 Claire Wike Cape Fear Flyers 3:01.30 4

13-14 Boys 800 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Mark Patz Without Limits Youth 2:22.52 10
2 Brennen Pierce Cape Fear Flyers 2:27.33 8
3 Taj Monroe Cape Fear Flyers 2:32.24 6
4 Ethan Downey On Track Running Clu 2:44.15 5
5 Gabriel Arreola On Track Running Clu 2:46.57 4
6 Cian Perry Cape Fear Flyers 2:47.70 3

13-14 Girls 800 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Victoria Swepson Triangle Champions 2:33.69 10
2 Mary Yell Triangle Champions 2:36.71 8
3 Makayla Obremski Without Limits Youth 2:38.39 6
4 Nikki Strickland PR sports track club 2:55.33 5
5 Riley Perdue Cape Fear Flyers 3:08.34 4

15-16 Boys 800 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Rondell McKoy Triangle Champions 2:13.61 10
2 Daniel Wike Cape Fear Flyers 2:14.24 8
3 Tony Strickland PR sports track club 2:15.91 6
4 Hunter Browe Cape Fear Flyers 2:30.53 5
5 Daniel Knott Cape Fear Flyers 2:32.05 4
6 Will Sellers PR sports track club 3:05.35 3

17-18 Boys 800 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Brandon Foy On Track Running Clu 2:14.91 10
2 Nathan Kinsey Cape Fear Flyers 2:22.05 8

8 & Under Boys 100 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Roderick David On Track Running Clu 15.97 1 10
2 Nathan Neu Kids Run The Nation 16.92 2 8
3 Sammie Rogers On Track Running Clu 17.12 1 6
4 Jamar Pridgen Cape Fear Flyers 17.59 2 5
5 Kason Smith Triangle Champions 17.87 2 4
6 Landon Bentley On Track Running Clu 17.90 1 3
7 Julian Spike Cape Fear Flyers 23.74 1 2
8 Xavier Arreola On Track Running Clu 25.54 1 1
Carl Butler Jr. On Track Running Clu NT 2

8 & Under Girls 100 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Alani David On Track Running Clu 16.10 1 10
2 Ashlynn Daye Triangle Champions 17.88 1 8
3 Chandler Zile On Track Running Clu 18.20 2 6
4 Lauren Steinhauer Kids Run The Nation 18.50 2 5
5 Kylie Brock Cape Fear Flyers 18.70 2 4
6 Sulema Arias Triangle Champions 18.93 1 3
7 Audrey Boyce Cape Fear Flyers 19.32 1 2
8 Eva Lily Perry Cape Fear Flyers 19.50 2 1
Taraji Ford On Track Running Clu NT 1

9-10 Boys 100 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Savon Hatchell On Track Running Clu 13.80 2 10
2 noah Zile On Track Running Clu 14.00 1 8
3 Durice Adamson On Track Running Clu 15.89 1 6
4 Layth Monroe Cape Fear Flyers 16.10 1 5
5 Anthony Washington On Track Running Clu 16.26 2 4
6 David Gholston On Track Running Clu 16.40 1 3
7 Caison Dial PR sports track club 17.25 2 2
8 Chris Andrew Etters Kids Run The Nation 17.95 2 1
9 Colby Jameyson Triangle Champions 18.54 2
10 Carson Etters Kids Run The Nation 18.66 1
11 Jack Reuter Cape Fear Flyers 19.01 1

9-10 Girls 100 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Genasis Perkins Cape Fear Flyers 14.89 1 10
2 Lauryn Gholston On Track Running Clu 15.85 1 8
3 Avery Block Kids Run The Nation 16.54 2 6
4 Eva Grayson Davenport Cape Fear Flyers 17.19 1 5
5 Kendall Ross Triangle Champions 17.32 1 4
6 Emerie Shuggs PR sports track club 17.54 2 3
7 Ella Watkins Cape Fear Flyers 18.60 2 2
8 Morgan Mullins Without Limits Youth 18.60 2 1
9 Camryn Steinhauer Kids Run The Nation 20.94 2

11-12 Boys 100 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Zacari Rogers On Track Running Clu 14.36 1 10
2 Antonio Whitfield Triangle Champions 14.75 2 8
3 Jai Kei Taylor On Track Running Clu 15.59 1 6
4 Jamir Spatlin On Track Running Clu 15.68 2 5
5 Amari Chaplin Triangle Champions 16.20 1 4
6 Cooper Hand Cape Fear Flyers 16.29 2 3
7 Caden Pierce Cape Fear Flyers 16.29 1 2
8 Carter O’Donnell Cape Fear Flyers 16.88 1 1
9 Knox Trask Kids Run The Nation 16.90 1
10 Preston Spike Cape Fear Flyers 17.60 2
11 Samuel Thomas, IV Triangle Champions 18.14 2
12 Dylan Zuege Cape Fear Flyers 23.12 2

11-12 Girls 100 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Katelynn Smith Triangle Champions 14.11 2 10
2 Ama Baldwin On Track Running Clu 14.14 1 8
3 Sydney Smith Cape Fear Flyers 14.87 2 6
4 Nina Lynch Cape Fear Flyers 15.13 1 5
5 Jaumyah Jenkins Triangle Champions 15.97 2 4
6 Jimena Garcia Cape Fear Flyers 16.26 1 3
7 Ava O’Donnell Cape Fear Flyers 18.41 1 2
8 Martine Hayes Cape Fear Flyers 18.78 2 1

13-14 Boys 100 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Anthony Muldrow Triangle Champions 14.02 10
2 Brennen Pierce Cape Fear Flyers 14.12 8
3 Evan Acome Cape Fear Flyers 14.18 6
4 Jaheim McRae PR sports track club 14.69 5
5 Kayden Foy On Track Running Clu 15.63 4
6 Chandler Miller PR sports track club 16.65 3
7 Cameron Hall Cape Fear Flyers 16.97 2

13-14 Girls 100 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Victoria Dunston Triangle Champions 14.62 10
2 Ramya Brand Triangle Champions 14.66 8
3 Lynda Garcia Cape Fear Flyers 16.04 6
4 Joslyn Gibson Cape Fear Flyers 16.10 5
5 Ivy Sellers PR sports track club 16.55 4
6 India Ferrington Triangle Champions 16.87 3

15-16 Boys 100 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Kelvin Newkirk On Track Running Clu 11.93 10
2 Kendrick Foy On Track Running Clu 15.30 8

15-16 Girls 100 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Beatrice Eddy PR sports track club 13.49 10
2 Caitlyn Donovan Cape Fear Flyers 14.85 8
3 Tyara Brand Triangle Champions 15.52 6
4 Madelyn Taylor Cape Fear Flyers 15.83 5

17-18 Boys 100 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Corey Whaley Cape Fear Flyers 11.81 10
2 Zach Judon Cape Fear Flyers 12.68 8

8 & Under Boys 400 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Roderick David On Track Running Clu 1:22.38 1 10
2 Julian Spike Cape Fear Flyers 1:22.51 1 8
3 Landon Bentley On Track Running Clu 1:22.84 2 6
4 Matthaus Rochleder Triangle Champions 1:26.77 2 5
5 Maddox Ross Cape Fear Flyers 1:28.99 2 4
6 Jamar Pridgen Cape Fear Flyers 1:31.24 2 3
7 Sawyer Harrison Cape Fear Flyers 1:33.72 1 2
8 Kason Smith Triangle Champions 1:45.48 2 1
9 Nathan Neu Kids Run The Nation 1:58.03 1
10 Xavier Arreola On Track Running Clu 2:05.63 1
Joseph Grice Triangle Champions NT 2

8 & Under Girls 400 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Alani David On Track Running Clu 1:23.40 1 10
2 Ashlynn Daye Triangle Champions 1:30.68 2 8
3 Chandler Zile On Track Running Clu 1:30.96 1 6
4 Danner Harrison Cape Fear Flyers 1:33.87 1 5
5 Lauren Steinhauer Kids Run The Nation 1:37.36 1 4
6 Jadyn Farrar Triangle Champions 1:39.43 2 3
7 Eva Lily Perry Cape Fear Flyers 1:42.50 2 2
8 Kaydee Acome Cape Fear Flyers 1:49.68 1 1
9 Mia Medlin Cape Fear Flyers 1:52.49 2
10 Jenna Engelmann Cape Fear Flyers 2:04.64 1
Taraji Ford On Track Running Clu NT 2

9-10 Boys 400 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 noah Zile On Track Running Clu 1:14.27 2 10
2 Savon Hatchell On Track Running Clu 1:16.96 1 8
3 Anthony Washington On Track Running Clu 1:23.77 1 6
4 Caison Dial PR sports track club 1:25.18 3 5
5 Jackson Norr Cape Fear Flyers 1:27.52 1 4
6 Chris Andrew Etters Kids Run The Nation 1:28.29 3 3
7 Preston Dillon Cape Fear Flyers 1:29.47 2 2
8 Ethan Zuege Cape Fear Flyers 1:29.87 3 1
9 Colby Jameyson Triangle Champions 1:30.48 2
10 Shane Engelmann Cape Fear Flyers 1:37.83 3
11 Jacob Zamora On Track Running Clu 1:41.63 2
12 Carson Etters Kids Run The Nation 1:43.09 1
13 Trey Medlin Cape Fear Flyers 1:52.14 1
David Gholston On Track Running Clu NT 3

9-10 Girls 400 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Genasis Perkins Cape Fear Flyers 1:17.76 2 10
2 Lauryn Gholston On Track Running Clu 1:18.18 1 8
3 Eva Grayson Davenport Cape Fear Flyers 1:26.06 2 6
4 Ainsley Heath Without Limits Youth 1:27.21 1 5
5 Ella Watkins Cape Fear Flyers 1:27.99 1 4
6 Avery Block Kids Run The Nation 1:28.16 2 3
7 Grace Ward PR sports track club 1:30.23 2 2
8 Teryn Stanton PR sports track club 1:31.22 1 1
9 Kendall Ross Triangle Champions 1:36.82 1
10 Emerie Shuggs PR sports track club 1:44.95 1
11 Alayna Paul Triangle Champions 1:49.28 1
Camryn Steinhauer Kids Run The Nation NT 2
Morgan Mullins Without Limits Youth NT 2

11-12 Boys 400 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Jamir Spatlin On Track Running Clu 1:13.41 1 10
2 Antonio Whitfield Triangle Champions 1:15.50 2 8
3 Cooper Hand Cape Fear Flyers 1:16.86 2 6
4 Jack Perdue Cape Fear Flyers 1:19.15 2 5
5 Caden Pierce Cape Fear Flyers 1:19.19 1 4
6 Amari Chaplin Triangle Champions 1:19.20 2 3
7 Christopher Stricklan PR sports track club 1:21.89 1 2
8 Carter O’Donnell Cape Fear Flyers 1:23.53 1 1
9 Kaylub Zamora On Track Running Clu 1:25.67 2
10 Knox Trask Kids Run The Nation 1:27.28 1
11 Preston Spike Cape Fear Flyers 1:33.44 1
12 Parker Bird Cape Fear Flyers 1:48.63 2

11-12 Girls 400 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Katelynn Smith Triangle Champions 1:11.01 2 10
2 Ama Baldwin On Track Running Clu 1:11.16 1 8
3 Emma Iacono Triangle Champions 1:11.83 2 6
4 Caroline Yell Triangle Champions 1:12.96 1 5
5 Elena Bradley Triangle Champions 1:14.27 1 4
6 Claire Wike Cape Fear Flyers 1:16.55 1 3
7 Jimena Garcia Cape Fear Flyers 1:23.14 1 2
8 Jaumyah Jenkins Triangle Champions 1:23.45 1 1
9 Martine Hayes Cape Fear Flyers 1:36.32 2
10 Ava O’Donnell Cape Fear Flyers 1:44.04 2

13-14 Boys 400 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Brennen Pierce Cape Fear Flyers 1:03.68 10
2 Anthony Muldrow Triangle Champions 1:04.37 8
3 Evan Acome Cape Fear Flyers 1:09.02 6
4 Cian Perry Cape Fear Flyers 1:12.10 5
5 Jaheim McRae PR sports track club 1:16.52 4
6 Kayden Foy On Track Running Clu 1:19.38 3
7 Chandler Miller PR sports track club 1:34.48 2

13-14 Girls 400 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Victoria Swepson Triangle Champions 1:07.75 10
2 Nikki Strickland PR sports track club 1:13.21 8
3 Victoria Dunston Triangle Champions 1:18.09 6
4 Ramya Brand Triangle Champions 1:19.32 5
5 Riley Perdue Cape Fear Flyers 1:20.42 4
6 India Ferrington Triangle Champions 1:29.63 3
7 Ivy Sellers PR sports track club 1:44.12 2

15-16 Girls 400 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Beatrice Eddy PR sports track club 1:09.30 10
2 Tyara Brand Triangle Champions 1:24.25 8

15-16 Boys 400 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Hunter Browe Cape Fear Flyers 54.12 1 10
2 Rondell McKoy Triangle Champions 56.38 1 8
3 Daniel Knott Cape Fear Flyers 1:01.24 1 6
4 Kelvin Newkirk On Track Running Clu 1:01.94 1 5
5 Tyler Dunston Triangle Champions 1:04.44 2 4
6 Will Sellers PR sports track club 1:12.90 2 3

17-18 Boys 400 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Nathan Kinsey Cape Fear Flyers 56.21 10
2 Brandon Foy On Track Running Clu 59.30 8

9-10 Boys 1500 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Hector Arreola On Track Running Clu 5:58.77 10
2 Jacob Zamora On Track Running Clu 7:43.85 8

9-10 Girls 1500 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Hannah Grace Cape Fear Flyers 6:51.95 10
2 Sadie Hatchell Cape Fear Flyers 6:52.42 8

11-12 Boys 1500 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Isaiah Perry Cape Fear Flyers 5:46.78 10
2 Bates Lancaster Cape Fear Flyers 5:46.81 8
3 Vincent Anthony, Jr Triangle Champions 5:57.10 6
4 Keegan Haraldson Without Limits Youth 5:58.13 5

11-12 Girls 1500 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Caroline Yell Triangle Champions 5:55.86 10
2 Emma Iacono Triangle Champions 5:59.44 8
3 Kaitlyn Obremski Without Limits Youth 6:00.23 6
4 Ava Arias Triangle Champions 6:10.65 5
5 Elle Sawyer Cape Fear Flyers 6:11.88 4
6 Sarah Martin Cape Fear Flyers 6:11.98 3
7 Elena Bradley Triangle Champions 6:51.77 2

13-14 Boys 1500 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Owen Thorndike Cape Fear Flyers 5:09.08 10
2 Zachary Knott Cape Fear Flyers 5:13.40 8
3 Taj Monroe Cape Fear Flyers 5:38.63 6
4 Ethan Downey On Track Running Clu 5:39.77 5
5 Gabriel Arreola On Track Running Clu 5:59.14 4
6 Luke Ward Cape Fear Flyers 5:59.25 3
7 Kayden Foy On Track Running Clu 7:11.71 2

13-14 Girls 1500 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Mary Yell Triangle Champions 5:17.79 10
2 Makayla Obremski Without Limits Youth 5:25.81 8
3 Paxton Chitty Cape Fear Flyers 5:46.41 6

15-16 Boys 1500 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Tony Strickland PR sports track club 4:48.37 10
2 Rondell McKoy Triangle Champions 4:58.51 8
3 Tyler Dunston Triangle Champions 5:02.65 6

17-18 Boys 1500 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Michal Swepson Triangle Champions 4:28.08 10
2 Brandon Foy On Track Running Clu 5:04.70 8
3 Jayhlen Washington Cape Fear Flyers 5:50.34 6

8 & Under Team Scores (6 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
————————————————————————–
1 Cape Fear Flyers 100 15 21 0 0 46 18 0
2 On Track Running Club 47 32 0 0 0 0 15 0
3 Triangle Champions 44 22 8 0 0 8 6 0
4 Kids Run The Nation 9 9 0 0 0 0 0 0
8 & Under Team Scores (6 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
————————————————————————–
1 Cape Fear Flyers 83 24 14 0 0 20 25 0
2 On Track Running Club 62 36 5 0 0 13 8 0
3 Triangle Champions 34 10 10 0 0 14 0 0
4 Kids Run The Nation 8 8 0 0 0 0 0 0
9-10 Team Scores (7 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
————————————————————————–
1 Cape Fear Flyers 115 37 35 0 0 10 33 0
2 Triangle Champions 28 4 0 0 0 24 0 0
3 PR sports track club 23 6 9 0 0 8 0 0
4 On Track Running Club 21 16 0 0 0 5 0 0
5 Without Limits Youth 16 6 10 0 0 0 0 0
6 Kids Run The Nation 11 9 2 0 0 0 0 0
9-10 Team Scores (7 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
————————————————————————–
1 On Track Running Club 133 55 33 0 0 19 26 0
2 Cape Fear Flyers 70 12 17 0 0 28 13 0
3 PR sports track club 17 7 0 0 0 10 0 0
4 Kids Run The Nation 8 4 4 0 0 0 0 0
11-12 Team Scores (10 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
————————————————————————–
1 Triangle Champions 162 40 51 10 0 61 0 0
2 Cape Fear Flyers 108 22 16 19 0 37 14 0
3 On Track Running Club 26 16 0 0 0 0 10 0
4 Without Limits Youth 22 0 22 0 0 0 0 0
11-12 Team Scores (10 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
————————————————————————–
1 Cape Fear Flyers 152 22 49 26 0 46 9 0
2 On Track Running Club 78 31 4 0 0 27 16 0
3 Triangle Champions 50 23 6 10 0 0 11 0
4 Without Limits Youth 13 0 13 0 0 0 0 0
5 PR sports track club 7 2 5 0 0 0 0 0
6 Kids Run The Nation 6 0 6 0 0 0 0 0
13-14 Team Scores (7 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
————————————————————————–
1 Triangle Champions 91 45 46 0 0 0 0 0
2 Cape Fear Flyers 50 15 15 0 0 10 10 0
3 Without Limits Youth 20 0 20 0 0 0 0 0
4 PR sports track club 19 14 5 0 0 0 0 0
13-14 Team Scores (9 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
————————————————————————–
1 Cape Fear Flyers 151 37 68 18 0 22 6 0
2 Triangle Champions 56 18 0 0 0 20 18 0
3 On Track Running Club 38 7 25 0 0 6 0 0
4 PR sports track club 14 14 0 0 0 0 0 0
5 Without Limits Youth 10 0 10 0 0 0 0 0
15-16 Team Scores (5 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
————————————————————————–
1 Triangle Champions 34 14 0 0 0 20 0 0
2 Cape Fear Flyers 31 13 0 0 0 0 18 0
3 PR sports track club 20 20 0 0 0 0 0 0
15-16 Team Scores (7 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
————————————————————————–
1 Cape Fear Flyers 63 16 17 0 0 20 10 0
2 Triangle Champions 52 12 24 0 0 16 0 0
3 On Track Running Club 31 23 0 0 0 0 8 0
4 PR sports track club 22 3 19 0 0 0 0 0
17-18 Team Scores (1 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
————————————————————————–
1 Cape Fear Flyers 10 0 0 0 0 0 10 0
17-18 Team Scores (9 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
————————————————————————–
1 Cape Fear Flyers 131 28 14 29 0 36 24 0
2 On Track Running Club 26 8 18 0 0 0 0 0
3 Triangle Champions 20 0 20 0 0 0 0 0